Voľné pracovné miesto

 • Ďakujeme za spoluprácu v tomto šk. roku, prajeme krásne dovolenkové obdobie a prázdniny.

 • Čatajská školská olympiáda - 2.ročník

  V utorok 26.6. sme mali 2. ročník Čatajskej školskej olympiády. Zúčastnila sa jej žiaci zo ZŠ v Igrame. Súťažili sme v piatich disciplínach - skok do diaľky z miesta, beh na 60 m, beh na 600 m, hod kriketovou loptičkou a preskoky cez švihadlo. Ako bonus sme si zahrali miniprehadzovanú. Bol to skvelý a vydarený deň.

 • Didaktické hry, hasiči a polícia

  25.6. sme mali didaktické hry na futbalovom ihrisku. Naučili a zopakovali sme si základné informácie o podávaní prvej pomoci, triedili sme prírodniny a zlepšovali svoju kondíciu. Zrazu sme počuli policajnú sirénu. P. kpt. Mišovičová z Pezinka nám ukázala ako sa odoberajú odtlačky prstov a poučila nás o základných bezpečnostných pravidlách. Dostali sme od nej pekné omaľovánky. Pri ďalšom stanovisku sme si vyskúšali "opilecké" okuliare - to bolo smiechu! Po ich odchode k nám prišli dobrovoľní hasiči z Pezinka - ukázali nám zásah a naučili pumpovať do ručnej striekačky vodu - bola to poriadna námaha. 

 • Rozlúčka s p. starostkou

  P. starostka Marta Tušová sa prišla rozlúčiť s našimi štvrtákmi, popriala im len to najlepšie, odovzdala krásne knihy a  ocenila Milanka Vojtka za skvelé študijné výsledky, reprezentáciu školy a obce vo vedomostných a športových súťažiach. Milanko je aj majster Slovenska v plávaní - 100m motýľ. Blahoželáme!

 • Dopravné ihrisko a lanové centrum

  V stredu 20.6. sme boli na dopravnom ihrisku v Trnave, kde sme si zopakovali teóriu z dopravy a previezli sme sa na štvorkolkách a bicykloch. V lanovom centre naši štvrtáci bojovali o "bobríka odvahy". Nebolo vôbec jednoduché balansovať vo výške na pohyblivých prekážkach. Niektorí skutočne prekonali sami seba a dokázali dokonce aj skočiť z veže na lane. Klobúk dole!

 • Projekt s Kozmixom - Naše mesto

  V mesiacoch apríl - máj sme sa s 3. a 4. A zapojili do projektu finančnej gramotnosti neziskovej organizácie EDULAB. Hra s názvom "Naše mesto" úplne deti pohlatila. Za snahu, aktivitu a jednotky získavali "peniaze" - Čatajské kozmixáče, kupovali si šablóny budov a stavali svoju mestkú časť. A výsledok? Na fotkách je prekrásne mestečko "Kozmixovo". Máme šikovné deti!

 • MDD

  Medzinárodný deň detí strávili deti s p. vychovávateľkami pri poľovníckej chate. Hľadali ukrytý poklad podľa skrytých indícií a hrali sa rôzne hry. Bolo veľmi horúco, ale špekáčiky a malinovka to zachránili. Prišli unavení, ale v dobrej nálade.

 • Matematický Klokan - vyhodnotenie

  Z výsledkov tejto matematickej súťaže sme sa dozvedeli, že školským šampiónom, resp. šampiónkou sa stala Lenka Fabóová, 4.A. Blahoželáme jej aj všetkým úspešným riešiteľom :)

 • Maksík - vyhodnotenie

  Matematická súťaž pre 2.- 4. ZŠ, ktorá prebiehal počas celého roka, sa skončila. Všetci riešitelia dostali odmeny - od bubli - pier cez vrecko na prezuvky až po tričká s logom Maksíka. 

 • Prehadzovaná

  V krajskom kole naši štvrtáci bojovali statočne, nakoniec sa umiestnili na 4.mieste. Ďakujeme p. Šalkovičovej D. za odvoz a p. uč. za prípravu.

 • Škola v prírode - Banská Belá

  Dni od 14. do 18. mája sme strávili v Banskej Belej vo Vilabela. Počasie nám síce veľmi neprialo, ale napriek tomu sme toho stihli dosť. Vďaka animátorom, ktorí pre nás mali bohatý program, sme každý deň padali od únavy :) Náš zdravotník sa príkladne staral o naše zdravie a kuchár s p. prevádzkarkou o naše žalúdky. Zahrali sme sa na baníkov a prehliadli sme si štôlňu Bartolomej v patričnom oblečení. V keramickej dielni sme si vyrobili misky a medaily. Týždeň ubehol ako voda. Rozlúčili sme sa s pozdravom - Do slniečka!

 • Deň matiek

  Veľmi netradične, v areáli školy, sme privítali všetky mamičky. Počasie nám prialo, tak nám nič nebránilo v tom, aby sme ich potešili našim programom. Podľa potlesku aj dojatia súdime, že sa nám to aj podarilo. Vďaka patrí vám, MAMINKY.

 • Turecko - Amasya, projekt Erasmus+

  Do krásneho mesta Amasya sme prileteli po polnoci. Napriek tomu nás čakali rodičia i deti s transparetmi a vlajkami. Bolo to veľmi milé. Po krátkom spánku nás čakal bohatý a zaujímavý program. Hneď prvý deň sme strávili v škole, kde si naši žiaci okamžite našli kamarátov - Timko futbalistov a Lenka so Charlottkou veselé dievčence - Selin a Ezgi. Po ochutnávke rôznych špecialít sme mali jednu hodinu angličtiny u štvrtákov a aktivity - aj v škôlke. Uvítacia večera bola v krásnej reštaurácii nad mestom. Na druhý deň sme sa prešli okolo krásneho jazera Boraboy, zasúťažili sme si, zatancovali a jedli pod šírym nebom. Počas nasledujúcich dní sme sa pozreli do Inštitútu ľudovej tvorby na prácu kaligrafa, zdobenie keramiky, vyrezávanie,...V škole sme v krojoch reprezentovali Slovensko. Naše aktivity sme pripravili pre žiakov školy - skladali puzzle, kreslili štátny znak, ochutnávali sladkosti. Vyskúšali sme si maľovanie na vodu technikou ebru. Boli sme v múzeu medicíny a vystúpili sme nad mesto ku skalným hrobom. Zážitkov bolo skutočne veľa, až sa nám nechcelo veriť, že už prišiel čas odchodu. Všetkým, ktorí sa o nás tak úžasne starali, patrí naše ĎAKUJEME - Tešekur ederim.

 • MDD

  Opekačkou, hľadaním pokladu a hrami pri poľovníckej chate, sme oslávili Medzinárodný deň detí.

 • Deň Zeme

  S členmi organizácie na ochranu prírody Daphne sme na Železnej studničke zisťovali čistotu Vydrice hľadaním rôznych živočíchov. Lovenie bolo úspešné a zistenie potešujúce - Vydrica je čistučká :))

 • Sicília-Leonforte, projekt Erasmus+

  V dňoch 9.-15.4.2018 sme cez projekt Erasmus+ navštívili nádhernú Sicíliu. Partnerom našej školy sa stala aj Scuola Branciforti v Leonforte, kde nás všetci veľmi milo privítali na čele s p. riaditeľkou Finou Polly. Prichystali ochutnávku ovocia a rôzne aktivity. Po prehliadke mestečka nás čakala večera, na ktorej sme ochutnali špecialitu Sicílie - pizzu so syrom bufalo. Počas nasledujúcich dní sme si urobili prehliadku Palerma, čľapkali sa v mori, boli na pláži Naxos, videli krásny amfiteáter v Taormine, prehliadli sme si mozaikovú Vilu Romanu v Piazza Armerina, zatancovali si i zastrieľali z luku. Každý večer sme boli pozvaní do inej talianskej rodiny na večeru. V každej sme zažili veľa zábavy. Boli sme jednoducho vítaní. Po slávnostnom odovzdávaní certifikátov a spoločnom jedle nastal čas lúčenia. Všetkým, ktorí sa o nás starali a snažili sa,aby sme sa cítili ako doma patrí veľké ĎAKUJEME - Grazie.

 • RockCats

  Naši bývalí štvrtáci pod vedením p. uč. Masára sa vybrali na casting súťaže Česko - Slovensko hľadá talent. Hneď nato vyhrali autorskú pieseň hudobnej súťaži Kremnické laso. Len tak ďalej :) 

 • Spevácka súťaž "Duchovná pieseň"

  V piatok 6.4. sa so svojimi šikovnými žiakmi evanjelického vierovyznania zúčastnila obvodného kola súťaže ,,Duchovná pieseň” p. uč. Helenka Oborníková z našej pobočky ZUŠ v sprievode p. farára Mgr. Pavla Kollára. Saška Ševčíková (2.A) získala 1. miesto  v 1. kategórii, Teo Čurko (2.A)  2. miesto v 1. kategórii, naša minuloročná štvrtáčka Marianka Čurková 1. miesto v 2. kategórii. Saška a Marianka postúpili do celoslovenské kola do Martina.

 • Zdravýživka

  Na realizáciu prierezovej témy Ochrana života a zdravia sme si pozvali "Zdravýživku". Triedili sme zdravé a nezdravé potraviny, kreslili sme i vymýšľali reklamy na rôzne potravinárske témy. 

 • Veľkonočné dielničky

  Naše dielničky dopadli nad očakávanie. Tvorili sme a tvorili, niečo sme sa aj priučili a toto je výsledok.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Čataj 113, 900 83
  Čataj 113, 900 83
 • 033 / 6450 133, 180

Fotogaléria