Voľné pracovné miesto

 • Čo nás čaká ?

  Hľadáme ubytovanie v rodine pre 2 zahraničných lektorov z projektu EDUCATE Slovakia. Termín: 4.2.-8.2.2019. Bližšie informácie u p.riaditeľky.

  December:

  17.12. - vých. koncert "Nesieme Vám novinu" rod. Hlbockých - 10.15h v KD, prísť môžu všetci obyvatelia obce, v tom prípade je vstupné 2€

  19.12. - návšteva Vlastivedného múzea v Galante - zvyky a tradície Vianoc - zdobenie medovníkov

  17.-21.- triedne besiedky - podľa oznamu v slovníkoch

   

 • Mikuláš

  Čože by to bolo za 6.12., keby sme aj v škole neprivítali Mikuláša. Od anjela sme dostali pohladenie, od čerta postrašenie a od Mikuláša sladké maškrty. 

 • Úprava areálu - brigáda

  10.11. v sobotu sme mali poriadne náročný deň. Až do 16h sme pod odborným dohľadom p. Zuzky Ruskovej vyrábali vyvýšené záhony pre každú triedu MŠ i ZŠ, kompostovisko, sadili sme ozdobné i ovocné kríky, slivku...Veľká VĎAKA zúčastneným: rod. Bučanových s Tomášom, rod. Fabóových s Lenkou a Ninkou, Glasa J., Hombauer M., Jankovič P., Kolek, Masár P., Michalková J. s Alžbetkou, Rajtová Z., Rášo M., p. Tilingerová a Vojtková L. Materiál poskytli: rod. Bučanových, p. Hanzel, p. Hombauer, p.Lančaričová a p. Rajt D.  

 • Lampiónový sprievod

  Príchod sv.Martina sme si pripomenuli lampiónovým sprievodom. Svetielka lampiónov boli naozaj čarovné :) 

 • Ukončenie projektu Erasmus+

  V utorok 6.11. sme slávnostne ukončili dvojročný medzinárodný projekt Erasmus+ pod názvom EVOK. O program sa postarala p. Obroníková s deťmi a folklórny súbor Trnafčan. Zhodnotili sme jednotlivé mobility, prezreli sme si prezentácie koordinátorov a jednohlasne sme sa zhodli na tom, že tento projekt bol úspešným a zúčastnení skvele reprezentovali naše Slovensko, obec Čataj i našu škološkôlku. Vyjadrenia koordinátorov: "...keď vojdem do budovy školy, cítim sa ako doma...zamestnanci sú skvelí.....je tu veľmi čisto a útulne....páči sa mi tento rodinný typ školy....všade je veľa úsmevov a priateľstva....deti sú milé a zdvorilé....ste skvelí ľudia..."

  Gracias, Jesus Melero! Grazie, Paola Giunta! Tešekur ederim, Saliha Sarikas! ĎAKUJEME!

 • Tekvičiačik

  Tekvičiaci rôznych veľkostíozdobení všeličím, čo si len viete prestaviť, vznikli pod rukami našich šikovníkov a šikovníčiek a ich rodičov. Ďakujeme za jesennú výzdobu.

 • Šarkaniáda

  Vietor fúka, šarkan letí, kopec víta všetky deti! A nielen deti, ale navštíviť nás prišli aj rodičia a spolu s pani vychovávateľkami sme sa pustili do púšťania šarkanov :) 

 • Cukrovary Sereď, múzeum

  V utorok 9.10. sme navštívili Slovenské cukrovary v Seredi. Pozreli sme si celý postup výroby kryštálového cukru od prevzatia cukrovej repy až po zablenú paletu plnú cukru pripravenú na odvoz. Už vieme, čo znamená "repná kampaň"! Keďže sme prehliadku absolvovali s dvomi sprievodcami, mali sme ešte dostatok času na návštevu Západoslovenského múzea v Trnave. Skvelý deň je za nami!

 • Beh zdravia 2018

  Dňa 26.9.2018 sa uskutočnil XXIX. ročník Behu zdravia, na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Diplom a krásnu medailu si zo súťaže odniesla Alžbetka Ondrišová, žiačka 3.A triedy, ktorá sa vo svojej vekovej kategórii dievčat umiestnila na prvom mieste. Gratulujeme a tešíme sa z víťazstva :)

 • Jabĺčkové dni

  V hlavnej úlohe... JABLKO :) Súťažili sme o najkrajšie jabĺčko. Výber bol ťažký, keďže súťažných jabĺčok bolo veľa. Nakoniec sme predsa len našli víťazov :) Deti sa najviac tešili na jabĺčkové hodovanie. Maškŕt bola plná chodba. Ďakujeme všetkým, ktorí priniesli tieto dobroty. Jabĺčkovanie pokračovalo aj v ŠKD, kde deti súťažili, kreslili, tancovali a nakoniec spapali všetky jabĺčka. 

 • Prvý deň v škole

  Začiatok šk. roka 2018/19 začal síce daždivo, ale nakoniec sa všetkým na tvári objavil úsmev. Predsa len...prvý deň...Držíme si palce a prajeme si v novom roku veľa zážitkov a úspechov.

 • Šk. r. 2018/19

  Začiatok šk. roka privítame v areáli školy o 8h. Po príhovore p. riaditeľky a p. starostky, ktoré privítajú všetkých prítomných, odprevadia tr. učitelia svojich žiakov do tried. ŠKD v tento deň nie je, ukončenie bude o 9.30h. V utorok 4.9.18 sa vyučuje podľa rozvrhu, ktorý je na stránke školy.

  4.9.18 o 17h - plenárne rodičovské združenie

 • Rozlúčkovanie a záver roka

  Na záver roka sme si pozreli pekný program predškolákov a štvrtákov. Rozlúčili sme sa krásnymi slovami a slzičkami. Všetkým štvrtákom prajeme úspešné pokračovanie na 2.stupni. DOVIDENIA!

 • Čatajská školská olympiáda - 2.ročník

  V utorok 26.6. sme mali 2. ročník Čatajskej školskej olympiády. Zúčastnila sa jej žiaci zo ZŠ v Igrame. Súťažili sme v piatich disciplínach - skok do diaľky z miesta, beh na 60 m, beh na 600 m, hod kriketovou loptičkou a preskoky cez švihadlo. Ako bonus sme si zahrali miniprehadzovanú. Bol to skvelý a vydarený deň.

 • Didaktické hry, hasiči a polícia

  25.6. sme mali didaktické hry na futbalovom ihrisku. Naučili a zopakovali sme si základné informácie o podávaní prvej pomoci, triedili sme prírodniny a zlepšovali svoju kondíciu. Zrazu sme počuli policajnú sirénu. P. kpt. Mišovičová z Pezinka nám ukázala ako sa odoberajú odtlačky prstov a poučila nás o základných bezpečnostných pravidlách. Dostali sme od nej pekné omaľovánky. Pri ďalšom stanovisku sme si vyskúšali "opilecké" okuliare - to bolo smiechu! Po ich odchode k nám prišli dobrovoľní hasiči z Pezinka - ukázali nám zásah a naučili pumpovať do ručnej striekačky vodu - bola to poriadna námaha. 

 • Rozlúčka s p. starostkou

  P. starostka Marta Tušová sa prišla rozlúčiť s našimi štvrtákmi, popriala im len to najlepšie, odovzdala krásne knihy a  ocenila Milanka Vojtka za skvelé študijné výsledky, reprezentáciu školy a obce vo vedomostných a športových súťažiach. Milanko je aj majster Slovenska v plávaní - 100m motýľ. Blahoželáme!

 • Dopravné ihrisko a lanové centrum

  V stredu 20.6. sme boli na dopravnom ihrisku v Trnave, kde sme si zopakovali teóriu z dopravy a previezli sme sa na štvorkolkách a bicykloch. V lanovom centre naši štvrtáci bojovali o "bobríka odvahy". Nebolo vôbec jednoduché balansovať vo výške na pohyblivých prekážkach. Niektorí skutočne prekonali sami seba a dokázali dokonce aj skočiť z veže na lane. Klobúk dole!

 • Projekt s Kozmixom - Naše mesto

  V mesiacoch apríl - máj sme sa s 3. a 4. A zapojili do projektu finančnej gramotnosti neziskovej organizácie EDULAB. Hra s názvom "Naše mesto" úplne deti pohlatila. Za snahu, aktivitu a jednotky získavali "peniaze" - Čatajské kozmixáče, kupovali si šablóny budov a stavali svoju mestkú časť. A výsledok? Na fotkách je prekrásne mestečko "Kozmixovo". Máme šikovné deti!

 • MDD

  Medzinárodný deň detí strávili deti s p. vychovávateľkami pri poľovníckej chate. Hľadali ukrytý poklad podľa skrytých indícií a hrali sa rôzne hry. Bolo veľmi horúco, ale špekáčiky a malinovka to zachránili. Prišli unavení, ale v dobrej nálade.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Čataj 113, 900 83
  Čataj 113, 900 83
 • 033 / 6450 133, 180

Fotogaléria