Navigácia

Počet návštev: 184029
 • 13. 10. 2017

  Pozrite sa, akí sme šikovní!

 • 8. 10. 2017

  Ďakujeme všetkým mamičkám, ktoré prispeli k jablkovému hodovaniu. Deťom veľmi chutilo a s radosťou absolvovali aj súťaže, ktoré pre nich prichystali p. vychovávateľky. Prežili sme príjemné ovocno - zeleninové dni.

 • 28. 9. 2017

  V rámci Európskeho týždňa športu sa naši žiaci zúčastnili už tradičného Behu zdravia, ktorý organizuje mesto Senec a ZŠ

  Mlynská. Všetci boli skvelí, ale najviac vynikol Lukáš Šalkovič (4.A), ktorý vo svojej kategórii (beh na 600m), získal s prehľadom 1. miesto. Blahoželáme!

  Výsledky (bodovanie do 6 miesta): Fabóová Lenka 4.A - 4. miesto - beh na 400 m, Vojtko Milan 4.A - 5.miesto - beh na 600 m

  https://www.senec.sk/sk/aktualita/beh-zdravia-2017

 • 20. 9. 2017

  Prvý deň v škole bol síce zamračený, ale keď p. starostka Marta Tušová odovzdala našim prváčikom knižku a veľkú čokoládu a p. uč. Mirka ich ozdobila stužkou, hneď sa im tváričky rozjasnili. V triedach sme si potom rozprávali o prázdninových zážitkoch. Tak teda ideme na to, držte nám palce!

 • 20. 9. 2017

  Počas prázdninovej činnosti sme sa veru nenudili. Bolo veselo, teplo a zážitkovo.

 • 29. 6. 2017

  Dopravné ihrisko v Galante ani tentoraz nesklamalo. Mali sme aj policajtku Tamarku. Zopakovali sme si dopravné predpisy - teoreticky aj prakticky. Na Ranči pri Striebornom jazere sme si po palacinkách prezreli ranč, minizoo, zajazdili sme si na koníkoch a pohrali na ihrisku. Unavení, ale spokojní sme sa vrátili späť do Čataja.

 • 28. 6. 2017

  Slovo rozlúčka evokuje smútok. Naša rozlúčová slávnosť bola tanečná, veselá, hudobná, no predsa i trochu smutná a hlavne dojímavá. Ďakujeme bud. prváčikom a bud. piatakom za krásny program, kvetiny, darčeky a prajeme hlavne nech sa im naďalej darí a nech sú úspešní v tom, čo ich baví. 

 • 27. 6. 2017

  Hneď ráno sme začali poplachom v škole. Nacvičili sme si rýchle opustenie budovy únikovými východmi. Nepoplietli sme to a p. učitelia nikoho nezabudli :)) Pokračovali sme na ihrisku, kde sme na stanovištiach triedili rastliny pomocou encyklopédie, ošetrovali sme zranenia, prenášali "ranenú" p. vych. Dominiku, hádzali na cieľ,...Prišiel medzi nás p. Jožko Čič, ktorý nám ukázal ako sa správa správny vycvičený poľovnícky psík. Mali sme zo psíkov veľkú radosť, najmä, keď sa nechali hladkať. Ďalší skvelý deň za nami.

 • Vicemajster Slovenska

  Tretiak Milan Vojtko získal titul vicemajstra Slovenska na júnových pretekoch v Košiciach - strieborný v disciplínach: 

  - 100 m znak

  - 200 m znak

  - 100 m motýlik

  Úžasný výkon - blahoželáme!

 • Naša štvrtáčka, Mariannka Čurková, sa zúčastnila Krajského kola Slávika Slovenska v ZUŠ Exnárovej v Bratislave. Podala skvelý výkon :) Vďaka patrí aj p. uč. Helenke Oborníkovej, ktorá ju pripravovala. Obom čatajské kroje veľmi pristanú.

 • Naše Rock cats nahrali CD so svojou piesňou Lúčne tajomstvá. V súťaži Budimírske studničky získali Cenu starostu obce. Pre veľkú vzdialenosť neprevzali cenu osobne. Tak aspoň fotka z triedy - BLAHOŽELÁME.

 • 1. 6. 2017

  Sviatok detí žiaci oslávili v slovenskom Ríme- v Trnave. Začali filmovou rozprávkou Deep, pokračovali atrakciami na námestí a zábavu ukončili výbornou zmrzlinou. 

 • Naši šikovní prváci priniesli Včeličkám do škôlky smelého Zajka. Nie živého, ale knižného - od J.C. Hronského. Včeličky počúvali a prváčence mali radosť z toho ako im to čítanie ide.

 • 15. 5. 2017

  Naši priatelia s nami v piatok v škole ešte vyrábali spomienkové tričká, zúčastnili sa programu ku Dňu matiek, v sobotu boli vo Viedni a v nedeľu v Bratislave. V pondelok prišlo lúčenie. Veď sa pozrite sami, nechýbali ani slzy a objatia. Bolo to 8 krásnych, príjemných a verím, že aj užitočných, dní. Dovidenia v španielskej Valencii!

 • V piatok 12.5., sme potešili mamičky našim programom. Snahu detí, žiakov a učiteľov ocenili veľkým potleskom. Pre spestrenie vystúpili aj naši zahraniční priatelia. Bolo to krásne a príjemné popoludnie.

 • 11. 5. 2017

  Vo štvrtok sme mali športový deň. 1. ročníka Čatajskej školskej olympiády sa zúčastnilo 48 našich športovcov, 44 žiakov z V. Grobu a 34 žiakov z Rece. Deti boli skvelé, výkony úžasné. Získali sme 4 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové medaily. Športu zdar!

 • 10. 5. 2017

  Po koncerte sme si pozreli čatajskú izbu, p. J. Sucháň nám porozprával zaujímavosti o kostole sv. Margity v Čataji, boli sme na stretnutí s p. starostkou p. M. Tušovou, ktorá odovzdala zástupcom každej krajiny darčekové predmety. Potom sme sa odviezli do Trnavy, ktorou nás sprevádzal fundovaný sprievodca. Pozreli sme si City Arenu a zapózovali sme vo VIP priestoroch. Zážitky boli skvelé.

 • 10. 5. 2017

  V KD sme mali tanečno - spevácky deň. Prišla k nám Paulína Ištvancová, bývalá superstaristka, ktorá deťom porozprávala o zdravom stravovaní a potrebe športovať. Zaspievala nám známe piesne, ktoré roztancovali aj našich hostí zo zahraničia i žiakov a p. uč. zo susedných škôl z Rece a V. Grobu.

 • 9. 5. 2017

  Po pondelkovom výlete na Červený Kameň sme našich priateľov privítali v čatajskej škološkôlke. Študenti predstavili v prezentácii svoje školy a zaujímavosti regiónov. Mali sme aj zaujímavú prednášku Divy Slovenska. Poobede každá krajina pripravila nejakú dobrotu - zeleninové smoothie, chlieb s mozzarelou a olivovým olejom, ochutnali sme pravý turecký chlieb z Amasye. Po našich nátierkach z bryndze, syra a cesnaku sa len tak zaprášilo :)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Čataj 113, 900 83
  Čataj 113, 900 83
 • 033 / 6450 133, 180

Fotogaléria