• 15.11. Mesiac úcty k starším

V tento deň sme si pripomenuli Deň starých rodičov vystúpením žiakov, ktorí si pripravili pre babky a dedkov piesne, básne, husličkové vystúpenie a nakoniec si spoločne vyrobili darček na pamiatku.

• 10.11. Postav sa za seba.

V piatok 10.11. sa žiaci 3.A spolu s členmi OZ Za seba učili, ako sa zachovať v situáciách, v ktorých sa cítia nekomfortne, prípadne až ohrozene.

• 7.11. Naša trieda číta

V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti sa všetky ročníky sa zapojili do projektu "Naša trieda číta". Kúpili sme za polovičnú cenu knihy, ktoré sú "ušité" pre tú-ktorú triedu. Máme 10 práv čitateľa, aby to bolo pre nás jednoduchšie. A ako sme sa s knihami zoznamovali?

• Odmena od Čitka.

Naši  "trilkujúci záhradníci" sa s p. uč. Katkou Družbackou zapojili do súťaže Čitateľského klubu SLOVART. Kresby psíkov sa veľmi páčili a tak nám do školy prišla odmena.

• Dištančné vzdelávanie

Z dôvodu opakovaného výskytu pedikulózy prebieha v dňoch 26. a 27.10.2023 vyučovanie dištančne pre 2. - 4. ročník. Podrobné informácie zákonní zástupcovia dostali od svojich tr. učiteľov.

• 11.10. Tekvičiačik

Krásne slnečné poobedie trávili deti v ŠKD spolu s rodičmi pri vyrezávaní tekvičiek. Ostatní svoje výtvory priniesli do školy a spestrili nimi jesennú výzdobu školy.

• 11.10. Čítanie s Ivanom Vojtekom

V 1.A triede sme privítali vzácneho hosťa, herca Ivana Vojteka, ktorý prváčikom čítal z knihy Špinuška.

• 10.10. Jablková zábava v ŠKD

Dňa 10.10.2023 sa deti z 1. a 2. oddelenia ŠKD zapojili do rôznych súťažných aktivít, kde si mohli svoju zručnosť, šikovnosť vyskúšať pri skladaní obrázkov jablka, oberaní jabĺk, hod loptičkou do jablka. Popri tom sme si povedali veľa info o tomto  zdravom ovocí.

• 2.10. Svetový deň mieka

Prečo je mlieko zdravé? O tom sa deti porozprávali s pani vychovávateľkami v ŠKD  a vyrobili o tom aj plagát. Riešili puzzle kravičky, mliečny kvíz, sledovali cestu mlieka a mali dokonca aj ochutnávku mliečnych nápojov, ktoré si vyrobili.

• 29.9.Súťaž o najkrajšie jabĺčko

Police na chodbe sa zaplnili krásnymi jabĺčkami, za ktoré deti hlasovali a vybrali tie najkrajšie.

Na 1.mieste: Jakub z 2.A, 2.miesto: Danielka z 3.A, 3.miesto: Jakub zo 4.A.

Vyhodnotením sme zároveň ukončili "Týždeň jablka".

• 27.9. Beh zdravia v Senci

Aj tento rok nás vybraní žiaci reprezentovali na Behu zdravia v Senci. Krásne 3.miesto získal Martin zo 4.A . Gratulujeme!

• 26.9.Dopravné ihrisko

Ani tento rok sme nevynechali dopravné ihrisko v Galante,kde sme si opäť zopakovali pravidlá cestnej premávky v krásnom prostredí.

• 25.9. Jablkové hodovanie

Po chodbe školy sa niesla jablková vôňa z koláčikov,ktoré každoročne napečú rodičia s deťmi pri príležitosti Jablkového hodovania. Aj tentokrát si na nich veľmi pochutnali.

• Šk. rok 2023/24

Začiatok šk. roka privítame v areáli školy (vzadu pri altánku) o 8h. Po príhovore p. riaditeľky a p. starostky, odprevadia tr. učitelia svojich žiakov do tried. ŠKD v tento deň nie je. Ukončenie bude o 9.30h (rodičia napíšu spôsob odchodu cez Edupage tr. učiteľom do 4.9. rána, prvácki rodičia si prídu pre deti osobne). Hneď  v pondelok bude o 17h plenárne rodičovské združenie (v altánku), po ňom budú mať ešte prvácki rodičia individuálne RZ s tr.uč. Mgr. Družbackou. 5.9. sa vyučuje podľa rozvrhu na stránke školy.

4.9.23 o 19h - stretnutie Rady školy

• Rozlúčka

V stredu sa s nami pekným programom rozlúčili naši štvrtáci a v piatok si žiaci prevzali vysvedčenia. Ninka Fabóová bola ocenená za reprezentáciu obce Čataj a mesta Senec p. starostkou a primátorom mesta. Poslali sme krásne obrázky na letisko v Poprade a leteckej záchranke. Druháci dokončili knižky o Danke a Janke a leporelá. Ukončili sme tak ďalší šk. rok. Všetkým prajeme leto plné krásnych zážitkov a oddychu. V septembri dovidenia!

• 28.6. Didaktické hry

Na didaktické hry nám prišli porozprávať a ukázať rôzne poučné veci hasiči z Boldogu, pani záchranárka a poľovníci so psíkmi. Ďakujeme za veľmi zaujímavé ukážky.

• Škola v prírode 19.-23.6.23

Predposledný júnový týždeň sme strávili v škole v prírode v Tatranskom Lieskovci. Cestovali sme pohodlne vlakom. Počas pobytu sme vždy poobede mali animátorov. Program bol na tému: Ľudské telo. Boli sme na Spišskom hrade, vyviezli sme sa zubačkou k Štrbskémo plesu, ktoré sme si celé obišli, v Poprade sme sa veľa dozvedeli o práci lekára a záchranára vo vrtuľníku, absolvovali sme celý postup odbavovania cestujúcich pri odlete a prílete, stretli sme sa s policajtom - pyrotechnikom a pozreli si hasičské autá. Domov sme si odniesli množstvo zážitkov. Už sa tešíme o dva roky na repete.

• 5.6. Matematický klokan

Naši šikovní matematickí počtári v súťaži Matematický klkokanko.

Titul úspešného  riešiteľa získali: Paťko z 1.A, Marcelka z 2.A, Tomáško zo 4.A.

• 1.6.MDD

Deň detí sme strávili opekačkou na poľovníckej chate a zábavou a súťažením v ŠKD :)

• 19.5. Deň rodiny

Aj tentokrát si deti spolu  so svojimi rodičmi prišli spríjemniť poobedie pri spoločných aktivitách.

strana: