OZ Čatajančatá

O združení

Občianske združenie Čatajančatá pri Základnej škole s materskou školou je právnickým subjektom zaregistrovaným Ministerstvom vnútra SR dňa 9.3.2010. Združuje rodičov detí, ktoré navštevujú Základnú a materskú školu v našej obci a sympatizantov združenia.

OZ má aktuálne 35 členov.

Činnosť združenia

1. Cieľom   združenia   je  osvetová , výchovná ,  vzdelávacia  a  športová   činnosť, podpora duchovného, psychologického a fyzického rozvoja osobnosti detí pri ZŠ s MŠ v obci Čataj.
  2. Modernizácia materiálno – technického zabezpečenia ZŠ s MŠ v obci Čataj.
  3. Revitalizácia detského ihriska v areáli ZŠ s MŠ v obci Čataj.
  4. Za účelom   naplnenia   svojho   cieľa   bude   združenie   vyvíjať  činnosti  predovšetkým v nasledujúcich oblastiach:
  • napomáhanie k výchove detí, k ich aktívnemu prístupu k životu, umožniť rozvoj schopností dieťaťa.
  • organizovanie akcií a podujatí mimo rámca štandartných výchovnýchpostupov a iných foriem edukačnej činnosti.
  • spolupracovanie s inými organizáciami a združeniami podobného zamerania ako aj s orgánmi štátnej správy a samosprávy.
  • združovanie rodičov a priateľov ZŠ s MŠ v Čataji.