Pobočka ZUŠ Senec v našej škole

Akcie a aktivity

Pred Vianocami 17.12. mali naši malí i väčší speváci jedinečnú možnosť zažiť a ako účinkujúci sa aj zúčastniť vianočného koncertu "Česká mše vánoční - Jakub Jan Ryba" v nádherných priestoroch koncertnej siene Slovenskej filharmónie. Veľké ĎAKUJEME patrí našej p. uč. Helenke Oborníkovej, ktorá to všetko zariadila a do bodky aj zrealizovala.

Naše deti ZUŠ z pobočky Čataj nezaháľali ani v marci.
Prvé slniečko prinieslo aj prvé jarné vystúpenia.
Najprv sme navštívili Senecký Montostroj, kde sa konalo stretnutie Invalidov. Deti ich na potešili piesňami aj básničkami, za čo boli odmenené obrovským potleskom.

Na druhý deň sa v Čataji konala slávnosť ,,Pochovávania basy”, kde  naše štyri žiačky aj s pani učiteľkou Helenou Oborníkovou prispeli svojím účinkovaním.

Posledné marcové vystúpenie bolo venované všetkým ženám v Čataji, pri príležitosti Dňa Žien. Deti prispeli krásnym a bohatým programom, ktorý vtisol nejednej maminke alebo babičke slzu do oka.

V piatok 7.12. potešili deti z pobočky ZUŠ - Čataj s p. uč. Helenkou Oborníkovou členov Matice slovenskej v IC v Ivanke pri Dunaji. Zaspievali, zarecitovali, zožali úspech. Ďakujeme!

V Čataji sa v nedeľu 2.12. zapaľoval adventný veniec za sprievodného programu detí zo ZUŠ Senec-pobočka Čataj. Pod vedením pani učiteľky Heleny Oborníkovej a Márii Bednárovej si pripravili vianočné pásmo. V zaplnenej sále Kultúrneho domu zazneli slovenské koledy, jedna francúzska, ale aj pieseň Happy Christmas od Johna Lennona v podaní 20 tich šikovných žiakov.

Na záver programu bol vďaka OZ Čatajančatá,ktorý tento program organizoval, pripravený mikulášsky balíček pre každé zúčastnené dieťa. A priniesol ho pravý Mikuláš aj s čertom a anjelmi.

V našej čatajskej pobočke sme 1. štvrťrok šk. roka 2018/19 nezaháľali. Najprv sa žiaci predstavili v nádherných čatajských krojoch dňa 16.9. pri odhaľovaní pamätnej tabule známeho archeológa, pána Prof.PhDr.Bohuslava Chropovského, Dr.Sc. Okrem miestnych občanov sa tohoto programu zúčastnili aj ľudia z akademického prostredia, bývalí kolegovia a mnoho ďaľších ľudí z jeho okolia.

Dňa 27.10. naše deti vystúpili v KD Čataj v rámci ,,Mesiaca úcty k starším”. Vystupovali pre Jednotu  dôchodcov z Čataja, Veľkého Grobu, ale aj Blatného. Zožali veľký potlesk a odchádzali spokojní, že mohli aspoň takto spríjemniť chvíle našim dôchodcom.

Posledné naše  jesenné vystúpenie sa konalo 6.11. a to pri príležitosti ukončenia projektu Erasmus+, ktorý prebiehal celé 2 roky.Tohoto vystúpenia sa zúčastnili aj koordinátori z troch krajín, Turecka, Talianska a Španielska. Naše deti odeté v čatajských krojoch zanechali v týchto ľuďoch neskutočný dojem a dôkaz toho, aké sú naše kultúrne tradície nádherné.

uč. spevu p.Helena Oborníková