O projekte

Medzinárodný projekt „Šťastná škola“

Cieľ projektu:

V školskom roku 2019/2020 realizuje naša škola Program vyučovania šťastia IWEN.

Dôležitým poslaním nadácie je poskytnutie nápadov, metodickej pomoci k rozvíjaniu schopnosti prežívať šťastie u detí v materských, základných a stredných školách pomocou Programu vyučovania šťastia na základe výsledkov pozitívnej psychológie.

Je vedecky dokázané, že vyučovacie hodiny šťastia prispievajú k pozitívnemu psychickému rozvoju dieťaťa a jeho vnútornému blahobytu.

Program vyučovania šťastia na základe prísnych metodických a výskumných výsledkov pozostáva z 10 postupne na seba viazaných tém pre deti materských základných a stredných škôl, ktoré postupne oboznamujú deti s rôznymi zložkami a podmienkami šťastia.

Program:

Program vyučovania šťastia pozostáva z 10 tém, ktoré postupne oboznamujú účastníkov s podmienkami a zložkami šťastia. Sú to nasledovné tematické okruhy:

Zodpovedný

1. Telesný pohyb

Jún

1. Trvalo udržateľné šťastie

Cieľ programu – rozvoj schopnosti prežívať šťastie – sa dosahuje hravou formou, pomocou kreatívnych úloh a cvičení.  Na vyučovacích hodinách šťastia v prvom rade hrá dôležitú rolu hudba, kreslenie a improvizačné hry, fotenie alebo tvorba videa a iné tvorivé aktivity.