Ukončenie projektu

V dňoch od 4.11. do 9.11. sa uskutočnilo tretie medzinárodné stretnutie na Slovensku. Cieľom bolo zosumarizovať náš projekt. Zhodnotili sme náš projekt a ukončii etwinning projekt. Spolupracovali sme na E-booku, zdieľali sme ho na našej webovej stránke http://www.evok3.webnode.sk a http://www.twinspace.etwinning.net/29509/homeVytvorili sme brožúru o spolupráci s partnermi, informovali sme sa navzájom o výskume v našom projekte, ktorý bol publikovaný na medzinárodnom kongrese Ilter v Turecku. Požiadali sme agentúru o pridelenie certifikátu kvality etwinning pre každú školu v našom projekte.
Nasledujúci deň sme napísali správu o projekte, pripravili sme si príhovor k diseminácii projektu pre verejnosť. Každá krajina mala pripravené video, v ktorom boli prezentované výmenné pobyty. Následne sme pokračovali v príprave záverečnej správy. Kontrolovali sme certifikáty, ktoré účastníci dostali po skončení medzinárodného stretnutia.
Publikačný proces: Rozprávali sme o založení projektu, aká bola vízia do budúcnosti, ako sme sa našli navzájom. Cieľom projektu bolo dodržať kľúčové kompetencie (sloboda, solidarita, tolerancia a inklúzia, zdieľanie, úprimnosť...)
•    spoznávali sme iné európske zvyky, záľuby a rešpektovanie iných kultúr, rozdielnosť a podobnosť medzi jednotlivými krajinami
•    poskytli sme žiakom uvedomiť si dôležitosť takýchto partnerstiev, priestor na vytvorenie priateľstiev so žiakmi z Európy
 •   videli sme iné vzdelávacie systémy a metódy, zlepšili sme sa v cudzej reči
Myslíme si že výmena nápadov, aktivít a vzdelávacích metód sú príležitosťou pre našich žiakov a učiteľov zlepšiť sa v prístupe k ďalšiemu vzdelávaniu. Využili sme videá z výmenných pobytov z každej krajiny a všetci koordinátori rozprávali o činnostiach vo vlastnom videu. Žiaci rozprávali o svojich zážitkoch z výmenných pobytov. Pani riaditeľka Mgr. Silvia Fabóová a Mgr. Melánia Sedileková sprostredkovali publiku zážitky a skúsenosti z pedagogického pohľadu v našom projekte.
Celá diseminácia bola obohatená programom ľudového folklórneho súboru Trnafčan.
Zhodnotili sme stretnutie a diskutovali sme o našom budúcom projekte, o našej budúcej spolupráci.
Nakoniec sme slávnostne odovzdávali certifikáty všetkým účastníkom medzinárodného stretnutia.